ویکی دُرج، کتابخانه آزاد شعر پارسی
مهمان خوش آمدید. ورود     ( ثبت نام ) کتابها | زندگینامه ها | جستجوی پیشرفته | درباره دُرج | راهنمای ساخت دفترچه شعر در ویکی دُرج | پادکست دُرج
RSS   RSS
 

راهبری


جستجوی سریع در ویکی دُرج
»ششمین دوره عمومی آموزش زبان فارسی در گرجستان برگزار شد

RSS
تغییر یافته در 2013/07/15 06:36 توسط Administrator دسته‌بندی شده به عنوان نوشتار روز

مراسم پایان ششمین دوره آزاد آموزش زبان فارسی با حضور کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، فارسی‌آموزان و جمعی از استادان و مدرسان زبان فارسی روز سه شنبه مورخ ۱۸/۳/۱۳۹۲ در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. محسن کبریایی‌زاده(کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران) با برشمردن اشتراکات فرهنگی دو کشور گفت: علاقه و تلاش در یادگیری زبان فارسی در دوره‌های عمومی ستودنی است و ما را برای ادامه راه جهت حمایت از توسعه زبان فارسی در سطوح مختلف گرجستان مصمم‌تر می‌نماید. روابط آموزشی و علمی فی مابین دو کشور در حال افزایش و مطلوب است و تلاش خواهیم نمود تا از فارسی آموزان منتخب دوره‌های عمومی نیز در برنامه‌های چون اعطاء بورس تحصیلی و دوره‌های دانش افزایی در ایران استفاده نماییم.

بهرام کیان سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، هم با تبریک به فارسی‌آموزانی که موفق شدند به دوره بعدی راه پیدا کنند اظهارداشت: یادگیری زبان فارسی با هر انگیزه‌ای ارزشمند می‌باشد و شما با یادگیری زبان فارسی نقش به سزایی را در گسترش روابط فرهنگی بین دوکشور ایفا می‌نمایید.

سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان ویژگی مهم دوره‌های مذکور را بهره‌گیری از استاد اعزامی زبان فارسی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست که به همراه برنامه‌های متنوع جنبی از جمله؛ برگزاری شب شعر، استفاده از وسائل کمک آموزشی، نمایش فیلم و نرم افزارهای رایانه‌ای صوتی و تصویری سبب تقویت آموزش زبان محاوره‌ای و معرفی فرهنگ، هنر و سنت‌های اصیل ایرانی به فارسی آموزان می‌گردد.

در ادامه این برنامه، محسن حسینی مدرس اعزامی به گرجستان، گزارشی از شیوه آموزش زبان فارسی در دوره‌های عمومی رایزنی فرهنگی ارائه نمود. سپس فارسی‌آموزان ضمن معرفی خود با خواندن اشعاری از شعرای بزرگ ایران از تلاش‌ها و زحمات رایزنی فرهنگی و استاد اعزامی از ایران تقدیر کردند. در پایان این مراسم گواهی فارغ‌التحصیلی دوره ششم به شرکت‌کنندگان اعطا شد و نفرات بر‌تر دوره با اهدای جوایز مورد تقدیر قرار گرفتند. آموزش زبان و ادبیات فارسی در گرجستان دارای سابقه طولانی است و در حال حاضر علاوه بر تدریس آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، در چهار مدرسه شهر تفلیس و تعدادی از دانشگاه‌های معتبر گرجستان کلاس‌های آموزش زبان فارسی دایر است.

منبع: ایلناپیاده سازی و اجرا: مهر ارقام رایانه   در فیس بوک به دُرج بپیوندید!   مشاهده شعرهای روزانه دُرج در توییتر    نوا و نماهای دُرج در یوتیوب    فروشگاه اینترنتی آپادانا   حامیان: همراه اول    بانک تات      هر گونه برداشت از مطالب این پایگاه با ذکر منبع، مجاز می باشد.